Jeśli odczuwasz drętwienie rąk – nie bagatelizuj tego. Oto 7 groźnych chorób, z tym związanych.

Pojawić się może obrzęk kończyny, a także inne powikłania w postaci zgorzeli czy separacji skrzepliny, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. W związku z tym choroba ta zdecydowanie wymaga konsultacji z lekarzem, który postawi diagnozę oraz zleci odpowiedni sposób leczenia.

Stwardnienie rozsiane 

W przepadku tej przewlekłej choroby układu nerwowego dochodzi do uszkodzenia błon nerwowych mózgu i rdzenia kręgowego. Wpływa to na naruszenie przepływu impulsów nerwowych, które skutkuje zmniejszeniem czułości w rękach.

Osoba dotknięta tą chorobą może doświadczać objawów w postaci uczucia drętwienia w rękach. W przepadku gdy inne przyczyny drętwienia dłoni zostały wykluczone, w celu postawienia odpowiedniej diagnozy, warto udać się do neurologa.

Niedokrwistość

Może przejawiać się w postaci neuralgii bądź udaru. W  przypadku tego pierwszego, w wyniku neuralgii splotu ramiennego, może dojść do drętwienia ramienia. Również długotrwałe procesy zapalne w otaczających tkankach, mogą objawiać się bólem oraz uczuciem drętwienia. Jednak najniebezpieczniejszą przyczyną drętwienia rąk jest udar.

Jeżeli zaobserwujemy u kogoś dodatkowo nieprawidłowe funkcjonowanie kończyn dolnych, a także ból głowy czy zaburzenia mowy i wzroku należy niezwłocznie wysłać karetkę. Udar jest bowiem sporym niebezpieczeństwem nie tylko dla zdrowia, ale również dla życia osoby, która go doświadczyła.

Należy pamiętać, że w każdym przypadku, gdy mamy do czynienia z niepojącymi nas objawami powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Bagatelizowanie objawów może być dla nas bardzo niebezpieczne w skutkach.

Czytaj dalej

Comments
Loading...
error: Treść zabezpieczona !!