TEST: Rok urodzenia ma wpływ na Twój charakter i karmę. Sprawdź swoje przeznaczenie według tybetańskiego horoskopu.
11 480
Chrześcijanie wierzą, że śmierć jest początkiem życia wiecznego, bycia na zawsze z Bogiem. Hindusi od tysiącleci są przekonani, że śmierć jest końcem tego życia, ale jednocześnie jest początkiem nowego cyklu. Buddyzm ma podobne wierzenia jak hinduizm.
Człowiek jest zbiorem swoich decyzji życiowych. Zarówno dobre, jak i złe, do niego wracają. Tak właśnie definiuje się karmę. Według hinduizmu i buddyzmu, nasze zachowania w obecnym życiu, determinują nasze przyszłe wcielenia. Innymi słowy – jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.
Dwoma największymi założeniami hinduizmu są: reinkarnacja i karma, toteż oba mają duży wpływ na ich życie. Reinkarnacja oznacza narodzenie od nowa, a nowe ciało traktują jak zestaw ubrań. Z punktu widzenia hinduskiego można narodzić się jako: człowiek, zwierzę, owad, a nawet roślina. Nowe wcielenie zależy od karmy i można w kilku działaniach, a nawet w jednym, iść w górę lub w dół duchowej hierarchii. Jeśli dana osoba prowadzi dobre życie i dobre uczynki narodzi się w przyszłym życiu bardzo szczęśliwa. Wiedzą, że karma jest połączeniem kosmicznej i moralnej przyczyny i skutku. Każde życie ludzkie obarczone jest karmą. Karma oznacza tu zamierzone działanie, które stanowi przyczynę: korzystne lub szkodliwe i które przyniesie określony skutek. O moralnej wartości określonego działania decyduje towarzysząca mu w danej chwili wola.
Dziesięć rodzajów szkodliwych sposobów działania wymienianych jest pod nazwą pali: kamma-patha. Trzy złe działania ciała to: zabójstwo, kradzież i nieprawe współżycie płciowe. Cztery złe działania mowy to: kłamstwo, obmowa, nieuprzejma mowa i bezmyślna paplanina. Trzy złe działania umysłu to: pożądanie, gniew i nieprawdziwe poglądy.
Wola stowarzyszona z korzystnymi korzeniami (lub przyczynami)
-
z brakiem pragnienia, czyli wyrzeczeniem
-
brakiem gniewu, czyli miłującą dobrocią
-
mądrością
Comments